Kyle Larson egy brutális versenyt nyert meg a Sonoma Raceway-en

2024. június 10. 12:49   |   Autoblog
címkék:

Kyle Larson szezonbeli harmadik versenyét nyerte meg a Sonoma Raceway-en.

Egy héttel azután, hogy Austin Cindric meglepetésszerű győzelmet aratott a Worldwide Technology Raceway-en az Enjoy Illinois 300-on, eljött a Toyota/Save Mart 350-nek az ideje.

A NASCAR Cup Series ma ismét elvetette az ovális körpályát, miközben a versenyzők a Sonoma Raceway-vel küzdöttek. .

A verseny nyitó szakasza három figyelmeztetést hozott a teljes időtartama alatt. Az első szakaszban azonban Tyler Reddick diadalmaskodott. A 23XI-es pilóta 10 plusz bajnoki pontot szerzett ezért a győzelemért.

A verseny második és utolsó előtti szakasza négy figyelmeztetést tartalmazott. De végül Chris Buescher nyerte meg.

Két nagy név nem ért célba a NASCAR Cup Series mai versenyén. Denny Hamlin és Ty Gibbs mindketten kiestek.

101 kör után Kyle Larson szerezte meg a Hendrick Motorsport Team győzelmét a Sonoma Raceway-en. Larsonnak ez volt a harmadik győzelme ebben a szezonban, és az első a néhány héttel ezelőtti kansasi sikere óta.

Michael McDowell bejutott az első három közé, mivel a második helyen végzett. Megelőzte Chris Bueschert, aki a verseny végén a gumikkal küszködött, de megörökölte a harmadik helyet.

Chase Elliott a negyedik helyen végzett, majd az első ötöt Ross Chastain zárta.

AJ Allmendinger továbbra is pályaszakértő a NASCAR-kupasorozatban, mivel ma a hatodik helyen végzett. Ryan Blaney a hetedik helyen végzett, a nyolcadik Tyler Reddick előtt.

Az első tízet Christopher Bell és Todd Gilliland zárta ebben a sorrendben a kilencedik és tizedik helyen.

Borítókép: Meg Oliphant/Getty Images

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)