Egy jó fotó a kárrendezést is felgyorsíthatja
Manapság szinte mindenki zsebében ott lapul az okostelefon, vagy épp van nálunk tablet, és életünk majd minden pillanatát megörökítjük. Baleset bekövetkeztekor mégsem jut sokszor eszünkbe, hogy fotót készítsünk, pedig ezzel megkönnyítenénk a biztosítók dolgát, sőt gyorsabban megtörténhet a kárrendezés is.
Itt a tavasz, egyre több kerékpáros és motoros jelenik meg az utakon a személyautók mellett. Sokan garázsban tárolják autójukat a tél folyamán, a tavasz beköszöntével viszont a kevésbé rutinos vezetők is megjelennek, ezért még figyelmesebbnek kell lenni vezetés közben. Hiszen bármikor előbukkanhat mögülünk vagy egy kereszteződésben egy másik, nem várt jármű. Figyelni kell a motorosokra, kerékpárosokra, mivel ők a dugóban nagyon gyakran a kocsisorok között haladva előznek. A szűk sávokban pedig adódhatnak váratlan helyzetek, például ha a kerék megpattan vagy a jármű megbillen.
A K&H Biztosító adatai szerint az összes gépjárműkárt nézve a legjellemzőbb baleseti ok az elsőbbségi szabályok be nem tartása, legyen az jobbkéz szabály vagy balra kanyarodás.
Ha bekövetkezik a baleset, a legfontosabb, hogy higgadtak maradjunk. Mielőtt nekiállnánk a papírmunkát rendezni, készítsünk azonnal fotót a baleset helyszínéről. Erre sokan nem gondolnak annak ellenére, hogy szinte életünk minden percét rögzítjük okostelefonokkal, tabletekkel és megosztjuk azokat különböző közösségi oldalakon. “Ha a baleset utáni állapotról készült fotók is a rendelkezésünkre állnak, azzal az ügyfelek megkönnyítik a dolgunkat. Ez még egy egyrésztvevős, sajáthibás casco kárnál is előnyt jelent. Adott esetben még a kárrendezést is felgyorsíthatja, ha nincs szükség utólagos helyszíni szemlére” – mondta Kaszab Attila, a K&H Biztosító vezérigazgató-helyettese.
Az előre gondolkodás a legapróbb problémák esetében is nagyon fontos – állítja a K&H biztosítója. Gyakori jelenség, hogy egy felpattanó kavics miatt apró sérülés keletkezik a szélvédőn. Még ha jelentéktelennek is tűnik a hiba, érdemes azonnal megjavíttatni a szélvédőt. Később ugyanis már egy padkánál, járdaszegélynél felálláskor is könnyen végigrepedhet az addig nem zavaró kavicsfelverődés. Ebben az esetben az addigi fél órás szélvédőjavítás helyett már minimum fél napra le kell rakni az autót, ha cserélni kell a szélvédőt, arról nem is beszélve, mennyivel többe kerül egy teljes szélvédőcsere.
Próbáld ki nálunk a sportfogadást! (x)